dotacjewlasnafirma.pl

dotacjewlasnafirma.pl

Kreatywnosc w zespole

Borrowed poezja jest moje własne określenie rodzaju poematu, który jest tworzony przez wymiatania na kawałki zdań lub fraz z innych źródeł.

Gdy wykonano prawidłowo, to jest daleko od plagiatu. Zamiast pożyczył poezji hołd, przynosi nowe życie, czy może przynieść dodatkową głębię słów innych.

~ * ~

Cento / Semi Cento

Spośród trzech formach będą dzielić dzisiaj Cento jest najstarszym.ile kosztuje autocasco Pochodzi z umysłów starożytnej Grecji i Rzymie, a jego celem było uhonorowanie. "W łacinie cento słowo oznacza" patchwork ", a forma wers przypomina kołdrę dyskretnych linii zszytych razem tworzą całość. Słowo Cento jest również włoska dla" sto ", mówi NY Times pisarz David Lehman (Lehman). nawet jeśli oznacza to patchwork, powinien płynąć razem płynnie.

KRÓTKA HISTORIA

W artykule Plastyczna Jangle stany Giles Goodland "The cento jako forma została opracowana w starożytnej Grecji, kiedy poeci zaczęli zszywanie ze sobą własne wiersze całkowicie z linii lub wierszy pobranych z Homera. Ta forma poezji później stał się znany jako Cento, z łacińskie słowo patchworku, a może od Kentron, greckie słowo oznaczające szczepić drzewa. " Nie ma zbyt wielu CentOS, które przetrwały niszczącym działaniem czasu, ale uważam, że to ciekawe, że krótka jest na nodze egipskiego posągu (Goodland).

MUSI MIEĆ

---Linie muszą być zebrane z poezją.

---Nigdy nie może dodać kolejne słowa.

---Nigdy nie należy usuwać żadnych słów - bez względu na to, jak mogą one być niewygodne.

---Nigdy nie należy zmienić słowo - zabrać je jako Are.

MOŻE bogatymi lub jaka jest Poety Wybór w tym wszystkim?

---Może być dowolna liczba linii

---Rhyme, czy nie.

NUTOWY

ZMIANA 1: wariacja na temat Cento jest pół-Cento. Pamiętaj, że Cento jest również włoska na sto? Semi-cento zakłada ogólny Cento jest długa sto wierszy, a tym samym stwierdza, że ??pół-cento jest długa pięćdziesiąt linie. Obowiązują wszystkie inne zasady Cento.

ZMIANA 2: Innym wariantem jest kolaż Cento. W tej wersji byś siatki własnych słów z liniami innych poetów.

Ostatnia uwaga: Proszę, proszę, proszę zawsze podawać źródło. Umieścić klucz lub notatek na dole wiersza wskazującą, które linie zostały zapoczątkowane przez kogo. Jak pisarzy mamy przede wszystkim wiedzieć, jak by to było, gdyby ktoś wziął kredyt na naszej pracy.

~ * ~

znaleziono Poezja

W przeciwieństwie do Cento i semi-Cento, uznał poezja może być odkryte w dowolnym miejscu. Sednem tej formy jest z kolei coś, co nie urodził poezję - w poemacie. Podobny do znalezionego sztuki, znaleziono wiersz można odkryć wszędzie: od słów na ulicy znaków do podsłuchał rozmowę; z notatek i listów do czasopism i gazet artykułów.

KRÓTKA HISTORIA

Według nauczycieli i pisarzy Handbook of Poetry Ron Padgett "Niektóre z najwcześniejszych i najbardziej wciągającej znalezionego w poezji Świadectwo Charles Reznikoff, oparta na badaniach Padgett sali sądowej" (79).

MUSI MIEĆ

---Musi znaleźć słowa gdzieś.

---Należy sformatować te słowa tak, że nabierają poetyckiego jakości - wprowadzanie podziałów wierszy, kursywa, pogrubienie, itp w celu stworzenia nacisk i głębię.

---Nigdy nie może dodać kolejne słowa.

---Nigdy nie należy usuwać żadnych słów - bez względu na to, jak mogą one być niewygodne.

---Nigdy nie należy zmienić słowo - zabrać je jako Are.

MOŻE bogatymi lub jaka jest Poety Wybór w tym wszystkim?

---Gdzie znaleźć swoje słowa.

---Ilu linie długo uda.

---Jak zdecydujesz się je zorganizować.

---Czy używasz cały list lub artykuł, itp Pamiętaj, że nie mogą usuwać słowa, ale nic nie widziałem mówi, że nie może używać tylko początek (lub koniec) środkowy odcinek coś. Chciałbym jednak wspomnieć o tym w moich notatek źródłowych.

NUTOWY

Wariant: Widziałem także wariację na ten temat, który wydaje się przejechać znaleziony wiersz i Cento. W tej wersji poeta odbędzie bity z kilku źródeł (takich jak Cento), ale może być z dowolnego miejsca (jak znalezionego wiersza).

*** Proszę, proszę, proszę jeszcze raz - zawsze podawać źródło. Umieścić klucz lub notatek na dole wiersza wskazującą gdzie oczyszczane słowa do wiersza. Wskazano, kto to powiedział (jeżeli jest znany) i gdzie powiedziano, w przypadku coś podsłuchać.

~ * ~

Pierwsze wiersze Poem

Pierwsze wiersze wiersz jest podobny do Cento, że używasz poezję, aby go utworzyć. Tym razem użyć własnej poezji. Nie widziałem tej formy poezji wszędzie, ale writing.com. Brałem udział w konkursie na jesieni 2002 roku, więc to może być nowsza forma poezji. Niestety, uważam, członka, który odbył się konkurs już ze stroną jest, więc nie mogę potwierdzić, gdzie znaleźli formę poezji i gdzie (i dlaczego), że wpadł na pomysł.

KRÓTKA HISTORIA

Jak wspomniano powyżej, jestem pewny historii tej formie innej niż udział w konkursie I nieco ponad pięć lat temu. I umieścić go w tej grupie ze względu na swój charakter podobny kredytu.

MUSI MIEĆ

---Musi posiadać pisemne przynajmniej tyle wierszy, ile chcesz Twoja pierwsza linie poemat być.

MOŻE bogatymi lub jaka jest Poety Wybór w tym wszystkim?

---Może być dowolna ilość linii.

---Czy wierszyk czy nie.

NUTOWY

Plagiat to nie problem przy korzystaniu z własnej pracy. Jednakże, może chcesz poinformować czytelnika, gdzie mogą znaleźć oryginalny pierwsze li prawnik Joanna Bielawskanie.

Źródła:

Goodland, Giles. "Uwagi Ku dziejach Cento". Plastyczna Jangle 01 marca 2008.

Lehman David. "WIERSZ; Te fragmenty I Have shored". NY Times 02 kwietnia 2006 01 marca 2008.

Padgett, Ron. Nauczyciele Pisarze Handbook poetyckiej formy. 2nd. Nowy Jork: T W Books, 2000.

rękawice nitrylowe
- autor artykułu