dotacjewlasnafirma.pl

dotacjewlasnafirma.pl

Sport a prowadzenie firmy

Sport a prowadzenie firmy

Istnieje szereg różnych działań związanych gdy rzut judo wykonania. Niektóre rzuca obejmować podnoszenie przeciwnika z dala od ziemi z dwóch stąpający podstawy i rzucając go do tyłu (uranage), inni podnieść i rzucić go do przodu (Kata guruma). W niektórych rzuca Tori musi obrócić się plecami do UKE oraz kontaktując się z jego boku piersi przed piersi UKE i balansowanie na jednej nodze, zmieść nogi Uke (uchimata, Harai-goshi) i wyrzucić go do przodu.producent nakrętek W innych przypadkach musi zaczepić nogą za uke i windą, pchają i ciągną jednocześnie wrzucić go do tyłu (osoto-gari, ko-soto-gan). W niektórych przodu rzuca tori miejsca lub spada jego ciało przed UKE i używa go jako blokującą podparcia nad którym wirować swojego przeciwnika (seoi-nage konserwacja wind, Tomoe-nage). W jeszcze innym tori nie podnosi uke, ale raczej wyrzuci go na (drop seoi-nage, soto-makikomi, Tai-otoshf) lub wycieczki lub wrzucając go (de-ashi-barai). Istnieje wiele zupełnie różne umiejętności zdobywania i klucz jest regularna praktyka.

Częstym czynnikiem najbardziej rzuca się, że Tori łamie równowagi uke poprzez wykorzystanie ruchu ciała (tai-Sabaki) i dostaje się pod jego środka ciężkości, aby rzucić go. W każdym przypadku musi on złamać równowagi uke, aby uzyskać jego stóp nad ziemią. Składniki rzut judo:

Othe użycie rąk, chwytania, pchania i pulling.oThe wysokość krzywizny i Przełom techniczne hips.oThe zaangażowany, zgiecie kolana, wydłużenie nóg, zgięcia i wskazując korzystanie toes.oThe pozycjowania head.oTiming, zaangażowania i porzucenie.

WYCZUCIE CZASU

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do nauczania w judo jest czas. Każdy może nauczyć się techniki w końcu, ale dobry moment ma niemal nieprzytomny jakość jego temat; to musi być odczuwalne, a nawet tych, którzy mogą poczuć to nie zawsze to rozumieją. Timing pochodzi z wrażliwością na działania przeciwnika, z uczuciem, co działa, a kiedy to będzie działać. Jeśli technika jest jak wykonać rzut, czas jest, kiedy to zrobić.

Jednym z problemów jest to, że w ogóle, autobusy rozpoczynają początkujących off poprzez nauczanie umiejętności z statycznego uchikomi i sporadycznych uzupełnień, ale nie dokona progresji do bardziej realistycznych sytuacjach ruchowych oparte. Na poziomie klubu, nawet jeśli nage-komi jest praktykowane to bywa w sytuacjach dość statyczne. sytuacje statyczne zrobić, oczywiście, występują nawet w najlepszych konkursach szczebla, ale ogólnie rzecz biorąc dobre judo wychodzi dobrych ruchów. Poruszający ciała jest łatwiejsze niż rzut nieruchomy, więc znajomość ruchu muszą nauczyć się jako integralną część procesu rzutu. Gracze muszą nauczyć się uchwyt następnie przenieść się w sposób zapewniający przeciwnik jednak silne lub określony, nie może pozostać nadal, ale musi poruszać się zachować równowagę. Gdy się ich przeciwnika poruszającego muszą wiedzieć, jakie techniki są wykonalne i kiedy zaatakować. Właściwy moment zależy od sytuacji i zależy od techniki, które były praktykowane, ale wszyscy gracze powinni być w stanie dokonać ataków, kiedy przeciwnik zbliża się do przodu, do tyłu lub ruchomych poruszających się w lewo lub w prawo. Może być tak, że wykorzystują tę samą technikę, w każdym przypadku, gdy są one specjalistów w jednym konkretnym rzutu, albo może być to, że mają one inny rzut dla każdego kierunku. Idealnie będą mieć duży technikę i stanowi alternatywę dla każdej sytuacji.

Mundury Thacker Judo Ninja Broń


- autor artykułu